| marinel123 a întrebat:

Salut, as vrea sa dau la liceu militar, cum e acolo cu mancare, telefonul etc ai voie cu iubita etc?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, la un liceu militar este militarie nu distractie sau rasfat.
Internatele militare au dormitoare comune, bai comune, mancare la cazan, totul este comun si fara separatisme sau favoritisme.
Iubita are voie sa te viziteze doar duminca pentru 1-2 ore si doar in camera de vizita, alaturi de toti colegii.
Telefonul este interzis pe perioada instructiei sau a lectiilor.

| marinel123 explică (pentru Violleta2022):

Ai fost acolo? happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru marinel123):

Da, am fost, in vizita saptamanala la nepot.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Acolo e greu.Ai probe sportive, vizite de la iubite doar în week-end și în rest multă carte.Pe telefon se sta doar în week-end sau în timpul liber. Mâncare ori Îți iei tu, Îți faci, Îți aduci de acasă sau ti-o asigura ei.

| marinel123 explică (pentru Henrypericolpublic):

Cu sportul nu am nici o treaba o consider mai mult o proba pentru gravide sau obeji sincer 4 tractiuni in pui mei eu fac 20 pe lejer alerg 5 km fara sa imi dau sufletu practic fitness calisthenics de 1 an deci de alea nici nu ma tem e ok daca ma lasa cu mancarea de acasa

| Violleta2022 a răspuns (pentru marinel123):

Habar nu ai despre ce sport se vorbeste aici. este vorba de antrenament serios, nu ca la orele de sport, de la scoala generala.
Cat priveste mancarea de acasa, primesti doar duminica, cand vin parintii si este rproblema ta daca o poti manca pe toata in aceeasi zi, pentru ca, in dormitor nu ai voie sa o depozitezi.
De obicei, nu se accepta mancare de acasa, ca nu este nimeni rasfatat, la armata mergi sa inveti a fii disciplinat si pregatit de armata, adica mananci absolut orice ti se da la cantina, ca orixce alt soldat!
Am vazut duri ca tine, care dupa 1 luna de zile, plangeau precum copilasii de 5 ani, ca vor acasa.
Cu cate cerinte ai venit aici, o sa fii socat cand ti le vor taia toate si va trebuii sa executi ceea ce ti se ordona, fie ca ploua cu galeata afara, sau ca-i 2 noaptea si esti scos afara in chiloti, daca nu apuci sa sari in pantalonii de uniforma.

| marinel123 explică (pentru Violleta2022):

Ba tu intelegi ca is prea usoare probele de acolo? pentru mine? fac 30 flotari intr-o mana si 5 tractiuni intr-o mana si imi spui ca nu is pregatit am practicat calisthenics deci e ezz pentru mine ba si cu telefon ai voie nu cu camera da nu prea se respecta unde dau eu mancarea e buna si ai voie si de acasa daca vrei in ce clasa e nepotatu?

| marinel123 explică (pentru Violleta2022):

Eu ma antrenez in fiecare zi minim 2 ore asa ca nu am treaba si antrenament intens nu alergat si flotari

| marinel123 explică (pentru Violleta2022):

Cauta ce e calisthenics si apoi mai vorbim daca si aleea is mai grele ca aleea din armata ma tai

| Violleta2022 a răspuns (pentru marinel123):

Tocmai, ca-n aramata nu te pune nimeni sa faci exercitii complexe ci ti se impune disciplina si ordine executate la comanda, pe termen lung, care-s mental si fizic mai greu de executat decat 2 ore de sport intens, facut la sala.
Dar, vad ca nu ai cum sa pricepi, tu crezind ca-i joaca acolo.
Daca treci de probele eliminatorii, as vrea sa te vad dupa 1 an de militarie, sa vezi ce educatie spartana vor baga in tine, ca vei uita sa mai deschizi gura, sau sa comentezi aiurea.

| armygirl a răspuns:

În weekend nu-ți vezi iubita doar una-două ore laughing la Alba, cel puțin, o învoire de weekend constă în 6 ore de libertate, de la 2 la 8. Și în ceea ce privește telefonul, stai liniștit că nu ți-l ia nimeni din mână atunci când mai ai și pauze, depinde de tine cât de conștiincios ești.

| VreauSaFiuMilitar a răspuns:

Buna... daca nu esti nfoarte pretentios e buna mancarea, avand in vedere ca nu o platesti. Cu telefonul ai voie, desigur fara sa stai pe el in timpul orelor etc. Cu iubita ai voie, ca nu te controleaza nimeni, iar orele le faceti la comun. Daca ai alte intrebari, astept

| NelsonM a răspuns:

Nu cam multe vreti sa mor eu...