| Lobintmarian96 a întrebat:

Salut.As vrea sa dau la MAI dar nu pot sa ma decid care ar putea fi cea mai buna optiune.Academia de politie sau scoala de subofiteri? Sau alta facultate?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce vrei sa fii. Pentru ofiteri este Academia de Politie iar pentru agenti o scoala de agenti de politie.

| DanielPH a răspuns:

Salut!
Sau, sau, sau... Cam exploatat saracul "sau". Eu ti-as recomanda sa tintesti cel mai sus, la academie, desigur, daca te simti pregatit. Daca vrei sa mergi la sigur, oarecum, te poti duce la subofiteri, apoi urmezi o facultate (drept spre exemplu), urmezi un procedeu nu foarte costisitor pe plan cronologic, si iesi ofiter. Sau poti da la pompieri, faci facultatea de instalatii dupa, si poti aplica pentru ofiter, etc...
Din moment ce zici,, alta facultate" ma faci sa cred ca nu prea stii ce sa faci. Eu zic sa te gandesti bine o perioada, cu toate ca timpul este cam limitat. Fa ceea ce vrei tu sa faci, si munceste psihic si fizic ca sa-ti atingi telurile.
Succes!