| anonim_4396 a întrebat:

Salut, as vrea sa dau la politie si de ceea ce ma tem eu este medicalul, am consultat baremul medical insa ma incadrez, dar am o problema, imi tremura degetele, si picioarele la efort si chiar nefacand nimic, tin sa mentionez ca nu am tremor. asta ar fi o problema la medical? multumesc

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este o problema neurologica si poti sa fii eliminat la proba medicala.
Ideal este sa mergi la medic si sa investighezi acest tremurat, care NU este deloc normal!

| sierra1 a răspuns:

"imi tremura degetele, si picioarele la efort si chiar nefacand nimic"

mai bine faci altă meserie: așa, poate ajungi să primești vreo armă și tragi aiurea și fără să vrei, omori pe careva că-ți tremură degetele pe trăgaci

| Ciprian09 a răspuns (pentru sierra1):

De acord cu Sierra!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, este o problemă medicală pentru care ai putea fi respins.

| IarsiIar a răspuns:

Te vor vedea la proba sportiva sau chiar la verificarea medicala. Te vor respinge imediat.
Cum crezi ca vei alerga dupa infractori daca ai astfel deprobleme?
De ce nu mergi la medic sa vezi cauza pentru care tremuri la efort? Poate fi orice de la o banala lipsa de calciu si pana la probleme cardiologice.