| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa fac Academia de politie din bucuresti..as vrea cat mai multe detalii ca ofiter ce salariu ai. unde iti dasfasori locul de munca.e bine in politie..nu e..multumesc!

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Salariile mari în poliție le au conducători, șefii de serviciu, nu tu un debutant care are 1500 ron!
Ești la cheremul superiorilor, trezit și controlat la orice oră din zi și din noapte, dacă mai ai noroc să și un colectiv de 2 lei, mai bine paznic decât viață de calvar și sănătatea în pioneze.
Ține minte: pe afară este vopsit gardul și înauntru leopardul, păzea!
Pa, pa.