| Claudiu_Cretu_2002 a întrebat:

Salut, as vrea sa incep sa ma duc in construcții, eu nu am mai muncit niciodata, am 16 ani, niste sfaturi?

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Da, un sfat este sa nu te duci in constructii ca minor. Mergi sa livrezi mancare mai bine decat in constructii. Bataie de joc ca cea din constructii pentru necalificati nu mai gasesti nicaieri. Si oricum de regula nu prea se risca aia cu tine. Daca patesti ceva, au belit-o grav de tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dat fiind că eşti minor nu ştiu câţi vor dori să te angajeze. Ar trebui să ai măcar 18 ani.
Cel mai potrivit ar fi fost să fi avut o rudă sau un prieten în domeniu şi să-ţi pună o vorbă bună la şef ca să te angajeze şi pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De gasit iti gasesti destul de usor salahor, presupun ca tu nici nu stii ce inseamna munca de santier?