| Anca123420 a întrebat:

As vrea sa intru la ASE, Facultatea de Cibernetica, Statistica si Informatica Economica, la sectia de Informatica Economica. Dar nu cred ca voi intra din cauza mediei mici de la BAC (6.5). Dar am vazut ca mai exista o sectie tot de Informatica Economica (engleza). As vrea sa stiu: la sectia de Informatica Economica(engleza) se invata aceleasi lucruri ca la Informatica Economica(romana)? Plus ca am vazut ca se da examen de intrare la sectia in limba engleza. Puteti sa imi aratati unde gasesc niste subiecte din anii precedenti? Voi ce ma sfatuiti sa fac? Ar trebuii sa incerc sa intru si la sectia in limba romana in ciuda mediei de la BAC? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Catharsisblanche a răspuns:

Buna
Am o colega care isi doreste sa intre la cibernetica si va avea medie de bac peste 9, iar ultima medie de anul trecut buget e 9 50 si ceva
La informatica economica odata intrat, daca vrei sa dai la predare in engleza, dai un test, nu sunt facultati separate e acelasi lucru predat in 2 limbi

| Anca123420 explică (pentru Catharsisblanche):

Multumesc pentru raspuns. Am vazut insa ca la sectia in limba engleza au fost medii mici gen 6 si ceva.