| mailife a întrebat:

Salut,as vrea sa intru la Facultatea Militara.Eu as vrea sa stiu ce medie trebuie sa deti ca sa intri si ce teste fizice se dau. As mai vrea sa stiu ce salariu primesti. Nu ma duc pentru banii neaparat ci pentru tara.

Răspuns Câştigător
| BogdanVasc a răspuns:

Salariu primesti aprox. 1700 RON/luna daca termini liceul, si cam 3000/4000 RON/luna daca faci si facultatea. Daca termini liceul, esti asigurat in servici (fara sa cauti tu). Cel mai bun trebuie sa fii la rezistenta, in fine, daca esti puternic la asa ceva le faci si pe celelalte (totul tine sa nu te obosesti). Daca Romania nu va mai fii atacata de turci in urmatorii 70 ani, primesti bani doar facand exercitii in "comunitate", astfel ca nu e chin. Asta e, te risti.