| CristeaLeonardo a întrebat:

As vrea sa ma inscriu si eu la un curs de ospatar si as vrea sa imi spuneti un institut bun adica sa fie recunoscut. Dau Funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ionutalex13 a răspuns:

Icep hotel school eligibilitate minim 8 10 clase invatamant obligatoriu in functie de anul absolvirii si structura ciclului de invatamant la acea data. durata curs aproximativ 6 luni. taxa scolarizare 650 ron se poate achita in 3 rate. durata 720 ore 4, 5 luni. certificat obtinut-diploma de calificare ospatar recunoscuta la nivel european.se aplica online.cursurile se tin in Bucuresti si in Iasi

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cursurile de ospatar nu se fac la institut.La institut se fac cercetari.Nu ai dat orasul.Asa ca nu te pot ajuta.

| mixxjim a răspuns:

Cauta pe Google "curs ospatar X", unde X inseamna orasul in care locuiesti, si o sa gasesti mai multe variante din care-ti alegi in functie de locatie, pret, durata etc. Sa ai grija sa elibereze diplome recunoscute de Ministerul Muncii sau asa ceva, te interesezi inainte sa platesti si sa faci cursul. Succes!