| SmallBrain a întrebat:

As vrea sa stiu ce cariera pot avea daca am intrat la un liceu cu specializare:stiinte ale naturii.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti avea ce cariera vrei tu, bineinteles dupa ce vei urma o facultate sau scoala postliceala. La acest profil al liceului nu obtii nici o calificare, asa ca numai cu liceul poti fi doar un functionar oarecare, vanzator, muncitor necalificat, etc.

| ElenaSt2011 a răspuns:

Liceul nju iti ofera o calificare. Dar ai nevoie de el pentru a putea urma o facultate.

Daca vrei o meserie, poti urma o scoala profesionala. Cauti in ziare si pe internet ce posturi sunt oferite pe piata, pentru a sti ce specializare sa alegi.