| Endou1 a întrebat:

Salut.As vrea sa stiu daca, in facultatea de medicina de 6 ani este inclus si master-ul? Funda primul raspuns!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu este inclus. Totusi, absolvirea facultatii de medicina echivaleaza cu studii de lunga durata, adica iti ofera absolut toate drepturile fara sa fie nevoie sa mai faci master. Foarte rar se fac mastere la medicina, mai ales pentru cei care fac cercetare

1 răspuns:
| StudentăLaMedicină a răspuns:

Nu. Dupa 6 ani faci un rezidentiat pe ce specializare alegi.