| Mishilela a întrebat:

As vrea sa stiu in ce consta meseria de merceolog, ce obligatiuni duce acesta si de ce profita? Cam cit ar fi in medie salariul unui merceolog in Republica Moldova?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Disciplină al cărei obiect îl constituie studierea proprietăților fizice și chimice ale mărfurilor în vederea stabilirii calității lor și a condițiilor de păstrare.
Undeva peste 1500 de lei ar trebui.

1 răspuns:
| Catalin_Handrea_1996 a răspuns:

MERCEOLOGÍE, merceologii, s. f. Disciplină al cărei obiect îl constituie studierea proprietăților fizice și chimice ale mărfurilor în vederea stabilirii calității lor și a condițiilor de păstrare. Iar salariu depinde de Angajator!