| Patrisia34455 a întrebat:

As vrea să știu și eu care sunt etapele prin care trebuie sa treci in zilele noastre pentru a deveni criminalist.Va rog răspunsuri cat mai detaliate și bine formulate!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o specialitate din cadrul justiției. Astfel criminalist înseamnă comisar de poliție care lucrează la biroul crime. Pentru aceasta faci academia de poliție. Poți să fii psiholog, care a făcut o specializare de profiler în criminalistică. Poți să fii jurist angajat la poliție. Poți să fii chimist specializat în forensic, metode chimice și biologice de identificare a criminalului.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vezi si aici:
https://www.criminalistic.ro/vreau-sa-devin-criminalist/