| Edi_Craiu_1995 a întrebat:

Astazi am fost la armata sa intreb unde as putea sa depun dosarul, doamna mi-a spus ca la " soldat gradat in evolutie" si la ofiteri...dar aici nu stiu daca am sanse. ( mate psiho si engleza). Cineva sa imi spuna si mie cu ce se mananca soldat gradat in evolutie si cam ce teste se dau asa. Dau funda! ( Mentionez ca sunt din Braila. se merge cu spaga sau alte chestii? )

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti detalii pentru angajarea ca soldat profesionist pe site-ul oficial al MApN. Din soldat se poate inainta in grad la fruntas si caporal (clasele III, II si I).