| LaylowMr a întrebat:

Azi am aflat nota de la bac si nu sunt multumit de ea, dar n-am ce face. M-am gandit sa ma inscriu la facultatea de stiinte politice, dar nu sunt sigur ca voi intra la buget. Din ce m-am uitat pe net am vazut in ultimii doi ani s-a intrat acolo la buget cu 8 ultima medie. Eu am 8, 35, si cred ca m-as incadra, dar nu sunt sigur. Imi mai puteti recomanda alte facultati la care se intra cu media 8 la buget sau asta e cam singura mea solutie? As dori ceva care sa aiba legatura cu filologia, pentru ca asta am terminat si nu sunt deloc bun la stiintele exacte.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce ai vrea sa mergi acolo? cred ca facultate mai proasta nu puteai sa alegi. laughing efectiv e pierdere de vreme, nu faci absolut nimic cu ea dupa.

| Doja a răspuns:

SNSPA este o facultate extrem de proasta, care produce fie ideologi (spalare de creiere) fie angajati in joburi proaste in administratia de stat.

Este in acest moment cea mai inutila productie de analfabeti functional din tara.

Daca esti o persoana usor de influentat (si din nefericire genul de intrebare pe care l-ai pus duce in directia asta) atunci facultatea iti va schimba modul de gandire intr-o directie extrem de toxica.

Mai bine te apuci serios sa-ti dai seama ce vrei sa faci in viata, capeti experienta intr-un domeniu care va avea nevoie de oameni si in viitor si iti asiguri atat tie cat si posibililor tai urmasi un viitor mai linistit.