| SuperCoolDude a întrebat:

Salut!
Am și eu o întrebare și poate mă ajutați voi cu un răspuns.
Am observat că mie îmi place să editez audio piese de muzică. Îmi place efectiv să stau în programe gen Adobe Audition, Mixcraft și să mă joc cu sunetul (cu compresoare, amplificatoare, efecte etc). Pe lângă asta, îmi mai place să montez și video, adică să stau în programe gen Filmora sau Adobe Premier.

Întrebarea mea este: Există vreun job sau vreo meserie care se ocupă cu așa ceva?
Adică există vreun curs, vreo specializare, vreo facultate sau cum se numește meseria în care te ocupi cu editări? Chiar aș vrea să fac ceva în sensul ăsta, mai ales că îmi place și mă las absorbit de ce se întâmplă în fața mea.
Hai că va dau fundă din asta, că va dădeam bere (dacă nu era distanțarea socială mnah).
happy

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Editor video /audio. Is si cursuri si facultati.

10 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Editor la o casa de discuri care face și videoclipuri.
PS: bagă-te pe manelehee hee

| gabicoo a răspuns (pentru Catrice):

Dacă era pe manele începea cu"Mo" în loc de "Bă"!
winking

| Catrice a răspuns (pentru gabicoo):

Eh poate e manelist în secrethee hee

| SuperCoolDude explică (pentru Catrice):

Asta crezi tu, băiatu' cu anime-uri? Eu nu am fost răutăcios cu tine, să zic că te uiți la hentai și că murdărești șervețele. Tu de ce ești rău? Mă faci să plâng, zău. Mai mai, că îmi vine să ascult niște nimeni altul' că să îmi treacă supărarea pe tine sad

| Catrice a răspuns (pentru SuperCoolDude):

Prefer yaoi în loc de hentaiwinking
Of of lasă, nu fi supi, dau pupicel și dulce dulce și trece, ok? -:*

| SuperCoolDude explică (pentru gabicoo):

Nu bro, editez din-astea rep de care mai știu și eu că mnah, nu îmi place cum vă place vouă salamul. mie îmi place hi'pap d-asta oldscul. dar îți apreciez răspunsul orișicum

| SuperCoolDude explică (pentru Catrice):

Ești cam scumpuț, dar și cam gheiuț. pupă-ne jos *:
mersi de răspuns

| Catrice a răspuns (pentru SuperCoolDude):

Eee păi cu cat sunteți mai multi, cu atât mai binewinking

| Zuzu1991 a răspuns:

Mie imi place sa testez hdd-uri daca au bad-uri
ce job imi recomanzi? tongue

| SuperCoolDude explică (pentru Zuzu1991):

Ceva pe it evident
it helpdesk ceva, suport tehnic. chiar exista asa cevawinking