| Razvan681 a întrebat:

Salut, băieți și fete! Spuneți-mi și mie carierele pe care le pot avea de pe urma facultății de informatică și în ce constă acestea. Dacă nu îmi place matematica, mă pot descurca în IT?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea sunt cariere, ci e o cariera si anume aia de programator... ca de aia dai la o facultate de profil. Ca mai sunt domenii conexe e alta discutie, dar tot acolo e.

Nu e nevoie sa iti placa matematica, trebuie doar sa o intelegi

| Dismally a răspuns:

Vei putea lucra in domeniul IT - programator sau altceva. Te poti descurca foarte bine si fara matematica.

| Legion7X a răspuns:

Tu ce crezi ai sau nu nevoie de logică exact ca la matematică?
or crezi că poate orice incompetent să facă programări și alte chestii fără a-și pune mintea la contribuție încasând mii de euro de la o companie.

| Raducons a răspuns:

Te poti descurca in IT, nu lucrezi chiar cu analiza matematica.