| owslaserum a întrebat:

Salut baieti!
sunt clasa a 12 la mate-info si ma gandeam sa ma fac psiholog,chiar imi place chestia asta de a-i ajute pe oameni cu dependentele/traumele/trecerea peste anumite probleme.
Cat de greu credeti ca imi va fi sa fac psihologia avand in vedere ca sunt la mate-info?
de asemenea, cat de greu se intra la psihologie?
din ce am inteles trebuie sa dau admitere la psihologia din clasa a 10.
am timp sa citesc si sa invat toata materia in vara asta?(banuiesc ca admiterea se da in toamna)
de asemenea,as vrea sa stiu cat castiga un psiholog(salariu mediu)
ps:va rog nu imi spuneti ca se intra cu dosar,nu am asa ceva :?
pss:vreau cat mai multe detalii, chiar din experiente proprii.
Multumesc mult anticipat! ^^

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei. Parerea mea e ca daca te ambitionezi o sa reusesti sa intri. Trebuie sa crezi in propriile forte. Nu conteaza profilul absolvit.
Iar despre admintere poti intra pe site-ul facultatii la care doresti sa mergi deoarece fiecare facultate are criterii si pasi de urmat diferite.