| w1kEEd a întrebat:

Salut,ca meserie banoasa alesesem sa fiu bucatar,pizzar(nu e cine stie ce) si arhitect.Din toate acestea nu aveam talentul,nici nu prea imi placeau (de ex:eu nu gateam daca vroiam sa fiu bucatar),nu ma descurcam(doar pentru bani o faceam laughing. Mie imi place foarte mult fotbal-ul, am talent si imi place. Daca imi puteti spune o meserie banoasa v-as multumi!

2 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Arhitect, da!
Dar iti trebuie "cap", talent si ambitie.
Si ca bucatar la fel.
Vrei bani multi?
Nu-ti trebuie meserie, iti trebuie "meserie"!
Mai bine lasa-te!
Apuca-te de "pacanele", poate reusesti...

| TheAce a răspuns:

Mai degraba ai cere sfaturi pentru o facultate prestigioasa si apoi pentru un master bun. Orice meserie e ''banoasa'' daca esti cel mai bun in domeniu. Dar asta cere ani de studii, rezultate mult peste medie care sa te recomande si implicit un CV stralucitor. Daca doresti sa te faci arhitect iti recomand facultatiile din Danemarca. Doar profesori straini (englez, americani, nemti, danezi -toti foarte buni in domeniu), logistica extraordinara, invatamant gratuit.