| johnnyclaudiu a întrebat:

Ca sa pot lucra ca bucatar pe nava(COOK) am nevoie de BAC? Ori doar de cursurile pentru marinarie si calificarea de bucatar?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și tu crezi că cei de pe navă nu au bacul luat?
Cursuri de bucătar, nu de marinărie că nu există așa ceva.
Există liceul de marină, facultatea de marină.
Pa, pa.

| Lawliet14 a răspuns:

Eu nu stiu despre ce cursuri de marinarie vorbesti. Iar cursurile de bucatar le poti urma doar cu 8 clase. Poti sa incerci pe TJobs, vad ca nu toate vasele de croaziera cauta bucatari cu diploma de bacalaureat. Insa unii cer experienta in domeniu, minim 2 ani poate chiar pe alt vas. Sfatul meu este sa iti urmezi visul daca este acesta, nimic nu este imposibil iar aici totul tine de munca! Funda?