| FrateleMacarie a întrebat:

Salut.
Cam ce facultati poti urma de pe profilul "Stiinte Naturale" la liceu in afara de medicina si tot ce tine de spitale.
Imi plac mult stiintele exacte:Biologia,Chimia, Fizica chiar si matematica dar mai putin.Insa nu imi plac deloc materiile umaniste:Geografia,Psihologia,Logica, Romana etc. eventual doar istoria imi mai place.Deci facultatile de drept sau Psihologie etc. pica deoarece m-i se par plictisitoare.
As dori sa devin savant/om de stiinta cercetator,biolog,biochimist,fizician sau inginer, insa ce facultati pot urma.
Aveti vreo idee happy. Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| Roliii a răspuns:

Poti urma orice facultate de vreme ce ai bacul

| urseyul a răspuns:

Chestia cu profilu de liceu, si ca in functie de asta iti alegei profilul la facutate e cam deplasat, cei drept daca faci uman e greu sa te duci la o facultate pe mate si fizica chimie, dar nu imposibil si invers. Eu am fost la uman si am trecut deja peste 3 ani de medicina.
Alege ce iti place tie, daca chiar vrei sa te specializezi in ceva nimic nu te poate tine inapoi