| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Cam ce salariu are un judecator militar, adica dupa ce termini Academia de Politie cu specializarea Drept si alegi sa fii judecator, un salariu aproximativ in primii 3 ani cu tot cu sporuri.Multumesc, ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

NU salariul e problema, ca el e destul de mare sa nu iti mai faci griji pentru bani, problema e ca ajungi foarte greu judecator. Gandeste-te ca zeci (sau poate chiar sute) de mii de romani termina in fiecare an Dreptul cu dorinta de a deveni judecator sau ceva important. Si din pacate majoritatea ajung someri iar foarte foarte putini au un job platit decent in domeniu. Cine facea Dreptul acum cativa ani era mare boss, acum nu mai inseamna nimic, ai sanse mari sa te reprofilezi...

PS Daca ai pile mari bineinteles ca poti sa ajungi repede sus chiar si daca ai facut facultatea la Spiru Haret la fara frecventa...

1 răspuns:
| Anon31241212 a răspuns:

Pentru debutanti e undeva la 1000 de euro. Dupa ce iti dai gradele poti sa ajungi si la 20.000 de lei daca doresti gradul cel mai inalt. Bafta!