| tpuuser728 a întrebat:

Salut, cam cu cât timp înainte trebuie sa te pregătești pentru a întra la liceul militar atat fizic cât și pentru admitere la romana și mate. Dacă sunt cam de un 8, 9 la mate pot intra?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pregatirea fizica este bine sa fie inceputa serios cu cel putin 1 na inainte, ca s apoti face fata probelor fizice de la examenul eliminator.
cat despre examenul de admitere, trebuie sa pui mana serios pe carte si sa inveti nu doar la mate ci si la lb.romana si lb rngelza ca sunt decisive pentru amditere.

Fii cuminte anul asta, ca nota de la purtare, media de la scoala cat si media de la examenul de admitere, sunt cele care conteaza si iti faciliteaza intrarea la un asemenea liceu.

| Yuoia a răspuns:

La limba romana si matematica, pregatirea incepe din clasa I-a. In toti anii de scoala inveti ceva ce va fi la admitere.
Pentru probele fizice, depinde cat de nepregatit esti tu. u 1-2 ani inainte.

| trophin a răspuns:

Conteaza ce faci acolo...