| anonim_4396 a întrebat:

Care dintre meseriile astea ar fi mai grele:manipulant marfa,lucrator comercial, agent de paza, operator pc.Multumesc pentru raspunsuri.

6 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Manipulant marfa e mai greu pentru ca trebuie sa depui efort fizic. Lucratorul comercial interactioneaza cu oamenii si eventual aranjeaza marfa pe rafturi. Agentul de paza cam sta degeaba si trebuie doar sa fie atent la cei care intra si ies. Operatorul PC sta la calculator toata ziua. Aici depinde ce trebuie operat pe PC.

| gogu220 a răspuns:

Lasă care e mai grea, eu aş alege operator PC.

| StalkerSoul a răspuns:

Manipulant marfa este cea mai grea. dintre meseriile date de tine

| danaieladaniela a răspuns:

Eu cred ca operator pc happy este mai usor, eu fac un curs profesional

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Depinde de la om la om. Daca esti slab si nu ai forta jobul de manipulant marfa iti distruge coloana.La operator pc trebuie sa te duca si mintea.Ca agent paza iti distrugi picioarele si ai de-a face si cu lume pusa pe scandal mai ales la magazine.

| Lady70 a răspuns:

Vorbim aici despre doua mesrii absolut diferite.
Manipulantul foloseste strict forta fizica, deci e mai greu fizic.
Operatorul pc lucreaza zilnic cu capul, ca sa spun asa. Eu am o meserie care presupune lucrul de 8 ore pe zi la pc si e extrem de solicitant. Indiferent cat de mult iti place, calculatorul te oboseste psihic. Seara ajungi acasa surmenat.