| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt facultatile din Bucuresti care te pregatesc in domeniul chimiei? As dori sa merg pe aceasta ramura, însă nu prea stiu ce facultati sunt si ce meserii... va rog Mult sa imi dati sfaturi!
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Pai una ar fi facultatea de chimie din cadrul Universitatii București si ar mai fi alta:Chimia aplicata si stiinta materialelor din cadrul Politehnicii.De la poli iesi inginer chimist.Sunt mai multe domenii. Poti intra pe siteul fiecareia.

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Eu unul iti recomand sa mergi pe farmacie, se bazează în primul rând pe chimie da este de viitor si foarte bănoasă, cu locuri de munca asigurate.