| Negrea_Mihai_1999 a întrebat:

cate kg trebuie sa ai sa intri in armata si e greu sa intri?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ai destule incat sa treci probele sportive. Daca ai cu vreo 20 plus atunci nu te vad facand armata. Pe site-ul asta iti poti calcula greutatea ideala: https://www.csid.ro/calculator-greutate-ideala
Normal ca e greu de intrat in armata. Proba medicala, probe sportive, probe scrise. La Sibiu ai fortele terestre. La Brasov cele aeriene. La constana academia navala. Sunt foarte bine alesi, sanatate tun si stare fizica foarte buna pentru probele sportive. Iti trebuie si ceva carte pentru probele scrise unde dai si din matematica daca nu ma insel.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu scrie nicăieri câte trebuie. Dar este esențial să ai mușchi iar nu slănină sau șuncă.

| Catrice a răspuns:

Exact 15,476381372469 kg