| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Ce faci daca vrei sa te angajezi pe un post de genul "suport clienti" (care permite sa lucri de acasa!) cu limba română sau engleza, dar nu ai CV-ul de profil sau experienta? Eu lucrand ca operator apoi tehnician intr-o fabrica? Vreau sa fac mutarea asta. Ce sfaturi imi dati? Multumesc apreciez

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~post de genul "suport clienti"...dar nu ai CV-ul de profil sau experienta? Ce sfaturi imi dati?~

lucrezi la capitolul "completare cv" prin cursuri sau ce o mai fi

lucrezi la capitolul experiență acceptând un job ce are așa ceva in fișa postului

Bula
| Bula a răspuns:

Oricum, DACA in urma interviului vei fi ales, atunci va trebui sa intelegi si sa vorbesti bine limba (minim B2), dupa care vei participa la un instructaj.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e pronlema pe care o am si eu la CV. Ei nu te suna decat daca esti candidatul ideal. Spre exemplu eu daca aplic la niste job-uri spre ex casier nici nu ma suna inapoi doar pentru ca am exp pentru altceva si pare pierdere de vreme, deci e bine sa pari candidatul ideal pentru job-urile la care aplici. Ori rescriet-ti putin Cv-ul ori adauga asta ca obiectiv (Adica sa scrii clar ca vrei sa te indrepti intr-o directie noua sau diferita si ce te califica pentru asta)