| FuFuVercetti a întrebat:

Salut, ce iesi dupa studiera unei facultati cu specializarea Finanţe şi Bănci? Ce materie trebuie sa stapanesti inainte de a incerca sa intri la o astfel de facultate? happy

Răspuns Câştigător
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Eu unul am terminam un liceu cu profil tehnologic. Teoretic nu ar fi trebuit sa am treaba prea mare cu cifrele.Dar din clasa a 10-a pana in a 12-a am facut si contbilitate.Deci da, este o materie de liceu. Daca termini facultatea de finante te poti angaja pe cost de contabil, bancher, consultant economic, etc...Sau te poti multumii cu o diploma de studii superioare.Nu stiu exact incadrarea dupa terminarea acestei facultati.Este ceva de genul tehnician contabil.Si pentru a deveni contabil mai trebuie urmate nu stiu ce cursuri de specializare.In alte cuvinte, absolvirea acestei facultati iti deschide portile unor job-uri ce tin de consultanta economica, care bineinteles sunt foarte bine platite.

2 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Istorie si chimie.Glumesc! Evident matematica si contabilitate.

| FuFuVercetti explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Auzi laughing)) is la liceu poate matematica si economie laughing contabilitate nu stiu la ce liceu se face laughing thinking si tutosu mai dep ce iesi? devii contabil bancar ceva?

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru FuFuVercetti):

Eu unul am terminam un liceu cu profil tehnologic. Teoretic nu ar fi trebuit sa am treaba prea mare cu cifrele.Dar din clasa a 10-a pana in a 12-a am facut si contbilitate.Deci da, este o materie de liceu. Daca termini facultatea de finante te poti angaja pe cost de contabil, bancher, consultant economic, etc...Sau te poti multumii cu o diploma de studii superioare.Nu stiu exact incadrarea dupa terminarea acestei facultati.Este ceva de genul tehnician contabil.Si pentru a deveni contabil mai trebuie urmate nu stiu ce cursuri de specializare.In alte cuvinte, absolvirea acestei facultati iti deschide portile unor job-uri ce tin de consultanta economica, care bineinteles sunt foarte bine platite.