| Justusee34 a întrebat:

Ce imi trebuie pentru a da la Frontiera?
In afara de bac! Eu sunt tehnic.
Dau bacul anul asta la romana, mate, Biologie 9-10,

Va rog multe informati.

Răspuns Câştigător
| Ionut231312 a răspuns:

Pentru a da la Frontiera depinde unde vrei. Poti alege sa fii un agent al politiei de frontiera facand Scoala de Agenti ai Politiei de Frontiera Oradea, unde dupa un an iesi pe salariu si dai examen din romana si engleza(gramatica), sau daca vrei sa devii un ofiter in cadrul politiei de frontiera poti opta pentru Academia de Politie, unde vei face facultatea timp de 3 ani, dar vei iesi cu un grad mai mare(deci salariu mai mare). Pentru a intra la Academie dai un examen de 90 de grile, cate 30 la romana(gramatica), istorie(istoria romanilor) si engleza(gramatica).

Mult succes.

1 răspuns:
| Themoreyouknow a răspuns:

Din cate am auzit nu cred ca trebuia sa faci altceva...vei face ore si la frontiera si vei da examen din drept, istorie si ce mai e..in rest. faci multa practica