| ROYAL24 a întrebat:

Salut,ce îmi trebuie și cum se intra la universitatea din București(unicbuc) pe profilul mate-info, se intra ușor sau greu? Mie îmi place informatica și matematica, sper ca altceva nu îmi trebuie.

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Se intră greu pentru că la mate-info dau elitele liceelor, cei cu medii super mari. De regulă la licență se intră pe bază de dosar, la master se intră pe bază de interviu, deci acolo mai poți crește media.

Eu am făcut o șmecherie, și am intrat la mate-info la master, am facut licența la altă facultate, am luat notă foarte mare la examenul final, și la interviu 8.6, și am prins penultimul loc bugetat cu media 9.03.

Poți încerca să faci ca mine dacă nu intri la mate-info, faci o facultate care are Computer Science măcar 50% și apoi intri mai ușor la master dacă ai notă mare, ca să te specializezi in continuare.