| Ihvnnm a întrebat:

Ce materii iti trebuie pentru facultatea de psihologie, cat durează studiile si care este concurenta?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Ai nevoie de engleza pentru ca mai toate sursele de calitate sunt in limba engleza. Facultatea dureaza 3 ani si masteraul 2. Daca vrei sa faci terapie trebuie sa faci o formare in terapie care difera ca durata si pret din functie de scoala de terapie pe care vrei sa o urmezi.
Concurenta e mare...

Daca ai si alte intrebari poti sa imi scrii mesaj. Sunt studenta la master la psihologie clinica, iti vorbesc din experientawinking

| Ihvnnm explică (pentru Oana92):

Multumesc mult pentru ajutor! In cazul in care mai am intrebari, in special in legatura cu admiterea, sigur iti voi cere ajutorulwinking

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Modalitatea de admitere şi media/concurenţa DIFERĂ în funcţie de facultate/localitate!

NU ai precizat localitatea!
Ar trebui să GHICIM din ce localitate este facultatea dorită de tine? =))
Sau, vei veni din Constanţa ( spre exemplu ) în Cluj-Napoca?

Poate revi cu detalii...

Toate cele bune!

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/1e0N7Bl.jpg

http://i.imgur.com/2q6KoEi.jpg

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Studiile de licenţă durează 3 ani, iar Masteratul încă 2 ani.

Spre exemplu, la Facultatea de Psihologie şi Stiinţe ale Educaţiei U.B.B. Cluj-Napoca, admiterea este următoarea - vezi linkul :
http://admitere.ubbcluj.ro/ro/licenta/facultati/psihologie/

| Ihvnnm explică (pentru bursuc001):

Pai eu intrebam la modul general pentru ca nu m-am decis inca unde vreau sa merg. Sunt abia a 10-a. Sincer, mie mi-ar fi placut la Cluj, dar cred ca o sa merg la Bucuresti pana la urma ca e cel mai aproape desi nu prea imi place ca e aglomerat sad in fine... Multumesc mult pentru ajutor!winking Sarbatori fericite!

| bursuc001 a răspuns (pentru Ihvnnm):

Cu plăcere happy

Mulţumesc şi eu!