| goldenbullet a întrebat:

Ce meserii de viitor imi recomandati care sa mearga intr-adevar si sa pot face acasa mai mult ( ex: pantofar, interioare de masini, etc. acestea sunt doar niste exemple ca sa intelegeti sau sa fac obiecte, iar dupa sa le vand )? Dau funda!

1 răspuns:
| oprescudorin11 a răspuns:

Sunt persoane care au ajuns milionari adunand deseuri reciclabile, altii in pantofari, avem un roman care a ajuns Brand in aceasta meserie, altii au reusit cu ape minerale sau energii eoliene sau solare. Piata este cam plina de astia si de altii.Greu presupun ca ti-ar da cineva vreun sfat, depinde doar de tine, la ce te pricepi si mai ales sa ai flerul de a gasi o bresa nefunctionala pe care tu sa o umpli cu talentul si ambitia ta.Iti trebuie bani, relatii, hotarare si mai ales informare.Sunt in aceeasi dilema, daca gasesti ceva cu argumente, m-as bucura sa aflu primul.De obicei comertul a fost intotdeauna in topul reusitelor, dar si aici pare ca se darama totul. Voiam sa-ti spun ca sufer de acelasi stress.