| anonim_4396 a întrebat:

Ce oportunitati cunoasteti pentru gasirea unui loc de munca in strainatate? Ce oportunitati au anumite tari? Sau formarea unei cariere? Cursuri, traininguri, orice informatie e binevenita

1 răspuns:
| kteichd a răspuns:

Asistent medical/infirmier (spital, azil batrani) Ai nevoie de un curs de asisteni care dureaza cam 3 ani (limba engleza) si dupa iti gasesti usor de munca in Anglia, Germania. etc. In Avantaje mult in Anglia si Germania la azile de batrani deoarece ei isi lasa parintii/bunicii in grija azilelor ca sa poata sa munceasca unde au un salariu mare iar ca asisten/infirmier salariu este intre 1000-3500€ pe luna fara cazare si cele care vi se pun la dispozitie de unii angajatii,(adica in mana dupa ce iti ia banii de cazare si restul) iar ca si cariera e bine.