| D3X73R a întrebat:

Ce parere aveti care meserie sa o aleg? stiu ca e cam devreme pentru a-mi alege o cariera dar...
1)Cea de albitru
2)Cea in cadrul M.A.I.(Politie, Fortele Speciale)si daca sunteti de parere ca in Politie ar fi mai bine ce mi-ar trebui (as vrea sa ajung cel putin un Ofiter).
Dati-mi orce informatie!
Cel mai bun raspuns primeste funda happy

7 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

Ambele meserii sunt meserii de oameni incapabili psihic, cu inteligenta scazuta. La cum scrii ti se si potriveste. laughing **** garda, **** la arbitrii! Pa!

| D3X73R explică (pentru ThePoet):

Vreau sa-ti spun ca daca ai vazut pe cineva mai prost in politie sau l-ai urmarit foarte mult pe Garcea, asta nu inseamna ca toti care isi fac sau au o cariera in Politie sunt prosti sau redusi mintali, nu neg ca mai exista exceptii! Si nici tu nu ai citit cu atentie intrebarea, daca ma decid sa intru in Politie nu o sa ajung un sub-ofiterwinking

| ThePoet a răspuns (pentru D3X73R):

Uau uau uau! Sa sti ca am vazut destui din politie care sunt pur si simplu prosti, nu numai de la rutiera sau jandameria clasica/politia locala. In orice caz e o meserie naspa, pe care o onoreaza multi oameni corupti si abuzivi. Fa-te albitru! In Romania e exact la fel si asta! Sti sa iti alegi meseriile! laughing

| rutanklan a răspuns:

1) denumirea corecta e arbitru. E ok ca ramai in domeniul sportului si nu trebui sa iti faci griji cu conditia fizica, fiindca prin natura meseriei ti-o mentii
2) daca esti puturos si lenes, du-te la politie.

| D3X73R explică (pentru rutanklan):

Da,scuze pentru greseala de scriere pot sa-ti atrag atentia ca si tu ai folosit un pleonasm, inf intrebarea nu era pusa sa ne corectam reciproc greselile de lb.rom. Nu sunt lenes si chiar imi place ideea de a fi politist si in legatura cu meseria de arbitru am inceput-o, momentan sunt stagiar.

| AlinSUNT a răspuns:

Cea de albitru fiindca nu trebuie sa faci efort mult si imediat de obisnuiestihappy

| pufuleata a răspuns:

Daca doresti in politie, ai 2 variante:1.sa faci academia de politie, 2. termini o facultate de drept si poti face dupa o pregatire"militara" pentru a se putea lua in considerare ca un "echivalent"al ADP