| Crissmatew a întrebat:

Salut.
Ce părere aveți despre facultatea de Administrarea afacerilor în alimentația publică și despre Ingineria și protecția mediului în industrie?
Se merită?
Este viitor prin ele?

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Caută un job unde să poți lucra singur, unde să nu prea ai de-a face cu corupția.
Dacă vei scăpa de atracția șpăgilor din partea agenților economici, cu siguranță nu vei scăpa de amenințările colegilor tăi corupți.
În tot ce se numește instituție de stat colcăie corupția mai rău ca viermii pe un aliment stricat. Nu spun eu asta, ci UE.
De aceea caută să nu ai legături directe cu statul; caută să devii proiectant, arhitect sau inginer la o firmă, dar tot ce ține de mediu este legat de stat.
Ai văzut ce fețe dure au cei care sunt în conducerea PSD, adică a țării? Așa lucrează ei. Dur, prin amenințări. Nu degeaba a fost închis liderul lor.
Fugi deci de stat ca de râie.
Îi plâng de milă pe tinerii care caută să intre la academia de politie, în justiție sau într-o altă ramură a statului. Mulți din ei sunt copii morali. Dar nu trebuie să fii profet ca să îți dai seama că cei mai mulți dintre ei se vor strica: ori de voie, ori siliți de mai marii lor.