| StemateAdi a întrebat:

Salut, ce părere aveți despre web design? Eu am 17 ani și tocmai ce m-am apucat să învăț html și CSS mi-am dat seama că mă pasionează web design-ul, am vorbit cu mai multe cunoștințe care mi au spus că domeniul acesta nu este unul pe care as putea sa mă bazez pentru viitor din cauza că există site-uri care se ocupă cu chestia asta. Am decis sa nu mă limitez la cercul meu de cunoștințe așa că pentru cei care practica domeniul am câteva întrebări.
Credeți că web design-ul este un job de viitor?
Aș putea să mă susțin financiar practicând web design-ul?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand totuși ce ai ales web design sau web development? Că sunt doua chestii diferite pe care nu va putea sa le facă niciun site automat încă. Că web design-ul înseamnă imaginație, web developmentul înseamnă mai mult decât html și CSS.

| adryang78 a răspuns:

În orice domeniu există concurență. Ideea este să oferi mai mult și/sau mai calitativ ca alții. Dacă faci ce-ți place, o vei face ușor și fără stres.