| împartezâmbete a întrebat:

Salut ce parere aveti. in Romania mai poti sa faci cariera
? ma uimesc cata ipocrizie este in scolile romanesti!

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Da,poti sa-ti faci o cariera si in Romania, dar trebuie sa lupti pentru asta si sa ai si scoala vieti in spate!
Daca nu sti cat de cat sa te descurci, inveti si pierzi timpu prin facultate si iti fura locul de munca unul cu liceu care stie sa se descurce! Daca stapanesti bine un domeniu, atunci ai un avantaj si iti cresc sansele! Din scoala/liceu/facultate iesi instruit doar teoretic si angajatori cer experienta.De cele mai multe ori intri numai daca ai relati sau pe cineva care sa-i dai grosu...

| neutrino a răspuns:

Exista un proverb cu pisica si strugurii.

| LolaLollita a răspuns:

Da, in doua cazuri.
1. esti foarte bun intr-un domeniu, foarte bun.
2. ai bani, relatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,dar sa nu te astepti sa ai salarii ca cele din afara...

| împartezâmbete explică:

Sincer sunt dezamagit de drumul spre care se indreapta Romania si cel mai mult de suferit o sa avem noi tinerii! in fine e un subiect mult prea profund, dar cine vrea il putem discuta maine, acum plec la munca

| I3ogdaN a răspuns:

Pai poti sa faci cariera... insa acum trebuie sa ai si pilewinking si mda trebuie sa fii bun in acel lucru care il faci...