| papuciirupti a întrebat:

ce poti urma dupa terminarea liceului cu sau fara bac care sa dureze maxim 2 ani?

5 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Orice curs de calificare profesionala, cele mai lungi sunt de 8 luni, din ce stiu eu.Asta in functie de calificarea pe care o doresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O postliceala, pentru a te specializa intr-un domeniu anume (20-30% teorie restul practica + la dispozitie aparatura necesara). Taxele difera in functie de fiecare curs si durata acestuia.La sfarsit diploma in mana, nat. sau int., pentru a practica acea meserie.
Daca nu ma insel cel mai lung este de 3 ani, la postliceale precum FEG sau Aprendis ca si asistent medical generalist, la astea practica se face direct in institutiile medicale publice.

| Printesa10TM a răspuns:

Scoala postliceala.

| Winddd a răspuns:

O postliceala sau mai sunt diferite cursuri pe multe domenii, depinde de ce ești interesat.

| LecaSorin1688 a răspuns:

Scoala postliceala