| anonim_4396 a întrebat:

Ce profil trebuie sa am pentru a intra la facultatea IT? Si in general, ce obiecte sunt importante acolo? matematica? ce inca mai este?

2 răspunsuri:
| KittyHHk a răspuns:

Depinde ce intelegi prin "facultate de IT". Te referi la facultatea de info sau la calculatoare(politehnica)? Anyway, nu prea conteaza profilul, dar ar fi indicat sa fi de la mate-info sau chimie... sau macar sa stii ceva programare. La calculatoare se intra cu examen din mate, faci mate, fizica, programare. La info se intra cu dosar, faci mult mai putina mate, fizica nu cred ca faci deloc.

| martutza13 a răspuns:

Nu cred ca are importamta.eu sunt la bilingv si mai departe pot merge la medicina... si, ca materii iti trebuie in primul rand informatica