| sfdasfasd a întrebat:

Salut ce ramura din medicina pot sa fac la postliceala, dar fara bacalaureat, multumesc

Răspuns Câştigător
| missfatadelatara a răspuns:

Asistent medical:
generalist
farmacist
balneokinetoterapie

3 răspunsuri:
| BlankWhite a răspuns:

Sa stii ca si la postliceala se invata si se dau teste/examene, plus ca faci si practica si acolo trebuie sa inveti bine ca sa nu gresesti.

| andreea964 a răspuns:

Tu trebuie sa iei bacul in decurs de 3 ani, anii de studiu, altfel nu te poti angaja fara diploma

| Raluca199427 a răspuns:

Cred ca depinde de post-liceala. Sunt scoli post-liceale care au conditia ca pana se incheie scoala sa ai bacul. Cred ca e mai usor daca te interesezi prima data la ce scoala vrei sa mergi si dupa sa alegi domeniul medica.