| kj20 a întrebat:

happy Ce știți despre profilul pedagogic? Ați putea să-mi spuneți despre admitere, materii, teze, practică și despre Bac? Adică ce materii diferite sunt față de alte profile, la ce materii dai teza și Bac-ul, și în ce constă probele de admitere? Fundă! big grin

1 răspuns:
| Gaftoneanu_Mircea_1957 a răspuns:

In general la un liceu pedagogic trebuie sa faci dovada ca ai ureche muzicala.Ideal ar fi sa stii sa canti la un instrument.In rest probele de admitere sunt ca la orice liceu.Practica se face functie de posibilitatile liceului.Depinde din ce oras esti.Materiile sunt in linii mari aceleasi ca la oricare liceu, plus cele de specialitate.Bacalaureatul nu are nimic deosebit.