| rapp2020 a întrebat:

ce trebuie sa faci ca sa ajungi agent secret...thinking ce facultate trebuie sa faci?big grin

Răspuns Câştigător
| Spitz10 a răspuns:

Bah tu crezi ca sa fi agent secret inseamna sa duci o viata periculoasa plina de pistuale si gageturi? Un agent nici macar nu are nevoie sa stie sa traga cu arma.Si nu te mai uita la filme cu james bond ca un spion este doar un om care petrece vreo 10 ani intruna numit punct...si poate ca in 10 ani ii cere informati de vreo 2 ori.Ala duce o viata normala acolo.Nu te mai uita la atatea filme.Sa fi agent nu tine de arme si viata palpitanta.Servicile secrete se acupa cu sprijinirea unor persoane importante care sunt in favoarea lor, transefarea unor persoane importante printr-o zona periculoasa.Deci intr-un cuvant lasa filmele. Localizarea unor puncte cheie. Urmariea unor oameni care pun in pericol pe altele(cum ar fi talibani, terroristi etc).Si alte chesti care nu implica arme performate si etc.Asta e treaba swat sau armata.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

SRI.Vezi ca era astazi ceva pe facebook in legatura cu asta.

| unknownn a răspuns:

In ce tara? Romania? ma faci sa rad rolling on the floor

| DeXxa a răspuns:

In primul rand trebuie sa urmezi academia de politie, iar dupa.o alta academie, nu stiu.e secret. laughing

| Omniscient27 a răspuns:

Te uiti cam mult la filme..academia de politie si apoi nu stiu.

a pus candva aceeasi intrebare si are un raspuns complet.

http://www.tpu.ro/......in-unu-in/

| Oancea_Doru_1972 a răspuns:

Ce trebuie sa faci sa ajungi agent SRI am baiatul clasa a 8 a si vreau sa urmeze aceasta scola