| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Chiar daca pare de neconceput, eu mai am doua zile la dispozitie si nu stiu la ce facultate sa merg.Am terminat filologia,iar la bac am obtinut media 8, 81.Toata viata am fost certat cu matematica,fizica, chimia.Geografia este stiinta cu care ma impac cel mai bine,insa toata lumea, chiar si din domeniu imi spune ca este o facultate absolut inutila.Ma tenteaza sa dau si la drept,chiar daca nu m-am apucat de invatat pentru admitere.Dar totusi am gasit un loc de facut bani la geografie, planificarea teritoriala.Stiti cumva daca se face matematica,fizica, chimie? Multumesc.

2 răspunsuri:
| scufitaroz a răspuns:

Alege ceva care te pasioneaza astfel incat sa mergi la cursuri cu placere iar invatatul sa nu devina o corvoada.

| alessia5158 a răspuns:

Adica, cum vine asta "am gasit un loc de facut bani la geografie"?--- esti asteptat cu un job 'pe tava"?!
Vezi ce vei studia la planificare teritoriala spre exemplu, la Universitatea din Iasi:http://admitere.uaic.ro/planificare-teritoriala-licenta/

Cat de cat, iti trebuie sa cunosti si matematica --- ai nevoie de ea la statistica, la masuratori, la planuri/schite.