| mircea_5116 a întrebat:

Salut comunitati!

in timp de 2 luni am acumulat unele informati pentru a imi termina liceul in strainatate, sunt in clasa a 11a iar recent m-am hotarat sa studiez in alta tara, de preferabil in anglia/londra

singura mea nelamurire este, va trebuii sa termin clasa a 12 a si sa dau bacu in tara, sau imi pot face transferul, la medii nu exista probleme!
ma gandeam direct la universitate, la 17-18 ani in anglia se merge la universitate, imi doresc foarte mult sa ajung la university of cambridge bournemouth, kingdom, sau chiar oxford,

astept un raspuns!

scuze pentru sc, l-am sc in graba

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Pai problema nu se pune sa mergi dar grija cu actele pentru ca regatul unit nu se afla in uniunea europeana si poate trebuie sa faci niste hartii in plus, mai bine suna acolo unde vrei sa mergi si intrebi de ce ai nevoie ca sa te transferi.