| Belingot a întrebat:

Salut, cum este la in interviu de angajare și dacă o să fie greu?

4 răspunsuri:
| Den1sa a răspuns:

Depinde in ce domenu practic ar trebui sa fie intrebari despre tine experienta care o ai si intrebari legate de job sa zicem ca la un interviu la o companie IT o sa puna intrebari despre asta si postul pe care vrei sal ocupi, iar cit de greu o sa fie, depinde din noi unde si in ce domeniu dar daca esti pregatit nu ai de ce sa te temi

| Catrice a răspuns:

Da,foarte greu, trebuie sa faci lucrare de admitere la fel cu lucrare de licență, email greu decât munca în sinehee hee

| Mopmop a răspuns:

Poti trata interviul ca pe o prima intalnire cu o fata.
Spui adevarul, nu te arati disperat si intrebi si tu la randul tau cat mai multe despre jobul in sine, program, salar, conditii de munca etc.
Comunicarea este cheia in ambele situatii.
Mult noroc iti urez!

| Frank51 a răspuns:

Unele sunt dificile, și trebuie să fi pregătit atât pe domeniu cât și pe comunicare. La altele foarte simplu, cu doar câteva întrebări, și ești angajat. La unele dacă te pregătești câteva zile înainte iei, la altele e nevoie de ani de zile să te pregătești, spre exemplu la un interviu pe un post de conducere, unde ai nevoie de multa experiență.