| Nookoo a întrebat:

Salut, cum ma pot angaja in politie la surse externe? Articolele de pe net imi sunt neclare, cam care este salariul unui debutant?

Răspuns Câştigător
| debarasator63 a răspuns:

Pai de regula prin concurs. Acum depinde pentru ce optezi, daca ai studii superioare poti opta pentru un post de ofiter specialist (tehnic, financiar, resurse umane, etc.) daca ai studii medii poti candida pentru un post de agent operativ sau specialist(tehnic, financiar, resurse umane, etc.). Salarii sunt de debutant 6 luni agent, 1 an ofiter, dupa care cresc. In minim 5 ani poti ajunge la un salariu decent.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Conditiile sunt aici: http://bit.ly/2EAHObW
Te poti adresa, in scris, Politiei Romane la adresa Str. Mihai Vodă, nr. 6, Bucureşti - Sector 5. Salariul depinde de functia pe care te pot incadra. Nimeni nu stie.

| sierra1 a răspuns:

Oho, concurența e enormă - câte 50-100 pe un post. De stat cu ochii pe anunțurile IJP IGPR.

Salariul il iei DUPĂ angajare, să fie ultima ta grijă (in paranteză: e buuuun)