| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cum se desfasoara absolvirea scolii postliceale de politie? Mai intai iti alegi judetul unde vrei sa mergi si dupa dai examen sau cum se procedeaza?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Alegerea locului de munca, dintre cele disponibile, se face doar dupa terminarea examenelor, avand in vedere ca alegerea se face in ordinea mediilor obtinute la examinare.

| Laviniu67 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Deci dau examen si in functie de nota aleg din posturile scoase

| Ioandelasal a răspuns (pentru Laviniu67):

Da, asa este.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Hai sa te lamuresc calumea. In Timp ce faci scoala o sa ai o perioada de practica la tine in localitate ( de oriunde ai fi tu ) dupa aia se da examen si in functie de nota iti alegi. Daca esti primul iti alegi ce vrei, daca esti ultimu te duci la mama dracu

| Laviniu67 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

La frontiera e la fel?

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Laviniu67):

Nu stiu cum e la spagarii aia man. Oricum stiu ca e o vorba celebra : "Daca fiecare om ar lucra la frontiera macar o saptamana toti am avea bani in tara asta "