| byyalex a întrebat:

cum se numesc acele persoane care ajuta firme de securitate precum bgs in timpul evenimentelor mai mari precum concete, meciuri etc. (stiu ca sunt civili platiti dar nu imi dau seama cum se numeste jobul acesta ) Ms!

1 răspuns:
| Cipri99 a răspuns:

Cred ca se numesc organizatori ei le spun celor de la firma adica paznici cum vrei sa le spui unde si cum sa se puna pentru a nu trece lumea sau ceva de genu. si de obicei nu sunt chiar civili asa par ei dar sunt sa zic asa deghizati sa treaca printre lume sa vada ce fac cum ar fi la meciuri stau prin multime sa vada daca cineva are un cutit ceva etc.