| Maria1927 a întrebat:

Salut cum se numeste profesia aia care te ocupi cu aurul,faci bratari,le topesti etc.Si citi ani inveti,faci liceul apoi inveti sau nu e necesar?

Răspuns Câştigător
| nomoretears1111 a răspuns:

Http://www.curier.ro/....../index.php

Acesta este linkul, am uitat sa il atasez la raspunsul anterior. Mult succes in alegerea profesiei! :)

2 răspunsuri:
| nomoretears1111 a răspuns:

In profesia aia confectionezi bijuterii, adica te numesti bijutier. Meseria se invata, ca oricare alta, bineinteles, doar nu ti se arata peste noapte ce trebuie sa faci cand te trezesti in fata tiparelor, a matritelor si a altor instrumente. Atasez aici un link, citeste-l, iti va fi de folos.

| Adry123456789 a răspuns:

Trebuie sa inveti de la omul de acolo ce trebuie sa faci pentru ca nu o sa dea la oricine postul! Nu stiu cum se numeste! Cauta pe internet!