| MadalinT00 a întrebat:

Cum se procedeaza admiterea in I.N.M? Stiu ca sunt trei probe.La aceste trei probe trebuie sa iau minim nota 7, dar daca iau la toate 3 probe nota 7 sunt admis sau se face o medie si in functie de medie se intra? Nu stiu prea bine.In septembrie voi fi anul 2 si vreau sa dau in I.N.M.

1 răspuns:
| PitR a răspuns:

Media trebuie sa fie minim 7. Apoi, in functie de numarul de locuri disponibile se califica pentru interviu de regula maxim de doua ori numarul locurilor disponibile. Deci, daca sunt scoase 100 locuri la concurs se pot califica pentru interviu maxim 200 candidati cu medie peste 7. Apoi, in urma interviului, pe baza mediilor intra primii 100 de candidati.
Uite aici linkul cu toate detaliile de la examem.
Urmareste-le pe cele cu metodologie.
http://www.inm-lex.ro/displaypage.php?p=66&d=2207