| mihai7777777 a întrebat:

Cunosc o fata ce este in clasa a 8a si la vara pleaca in Franta.Stiti cumva daca acolo va mai avea nevoie de mediile de aici sau de nota de la examen pentru a intrala liceu in Franta? Cum seintra acolo la liceu'?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Are nevoie de foaia matricola de la scoala din Ro, tradusa si apostilata ( cred, nu stiu sigur!)
Pentru ca sistemul de invatamant este diferit, cel mai bine este sa mearga pe firul informatiilor de aici :http://vosdroits.service-public.fr/particuliers/F21304.xhtml

| Magnifico a răspuns:

Nu cred ca il gaseste aici nu ai voie sa faci reclama teocmai te-ai ales cu un suspend.